Broń czarno prochowa

Piepszniczka 1851 Navy Yank kal.36

zamówZamów

Colt 1851 Navy Yank PepperBox .36, sześciostrzałowy bezlufowy kapiszonowy rewolwer czarnoprochowy Samuela Colta w kalibrze .36, ładowany odprzodowo z ramą otwartą. Zaprojektowany jako łatwa do ukrycia, niezwykle skuteczna broń do samoobrony. Skrócenie wymiarów rewolweru uzyskano poprzez rezygnację z klasycznej lufy. Jej funkcję pełnią dłuższe komory nabojowe w przedłużonym bębnie.

Pepperbox – rewolwer wiązkowy zyskał swoją nazwę od podobieństwa z pieprzniczką. Charakteryzuję się trzema lub więcej lufami obracającymi się wokół własnej osi. Ten typ broni był popularny w Północnej Ameryce od 1830 r. do wojny secesyjnej. Sama koncepcja pojawiła się dużo wcześniej, już w XV w łączono kilka luf na jednym łożu i odpalano każdy ładunek osobno. Wraz z wynalezieniem rewolwerów kapiszonowych popularność pieprzniczek rośnie. Z końcem XIX wieku, rewolwery te są bardzo popularną bronią do samoobronny.

Budowa – stalowa rama hartowana ogniowo (otwarty szkielet). Okładki chwytu wykonane z olejowanego drewna orzechowego.

Bęben – 6-cio strzałowy stalowy przedłużony (pełniący funkcję lufy), oksydowany na kolor czarny.

Spust – osłona spustu (kabłąk) z polerowanego mosiądzu. Mechanizm naciągania języka spustowego umożliwia dwie pozycje: pół napiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału.

Cena:1120,00 zł

BROŃ CZARNO-PROCHOWA BEZ ZEZWOLEŃ, DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Zamów

Aby zamówić ten produkt skontaktuj się z nami:

+48 792 104 024