Broń czarno prochowa

Rewolwer 1858 Model Army kal.44 Buffalo Bill Commemorative

zamówZamów

BRAK

1858 New Model Army Buffalo Bill .44 – pokryta złoceniem, kunsztownie wykonana okolicznościowa wersja DeLux kapiszonowego rewolweru czarnoprochowego Remington w kalibrze .44. Sześciostrzałowy, ładowany odprzodowo z ramą stalową zamkniętą oksydowaną na czarno oraz moletowanymi okładkami chwytu.

Ten wyjątkowy model stworzony nie tylko do strzelania pokryto złoconymi ozdobnymi ornamentami roślinnymi (rama, lufa, pobojczyk) a na cylindrze bębna uwieczniono: scenę Buffalo Bill na koniu a po drugiej stronie jego portret. Zdobienia wykonano azotkiem tytanu (TIN) – wyjątkowo twardym pokryciem stosowanym przy produkcji narzędzi. Materiał ten w ciepłym złotym kolorze, zwiększa kilkunastokrotnie odporność na zużycie i ścieranie.

Remington pierwszy rewolwer który posiadał tzw. zamknięty szkielet (jednoczęściowy szkielet otaczał bęben z nabojami), co czyniło go bardziej niezawodnym od współczesnych mu rewolwerów Colta, w które miały szkielet otwarty. Zamknięty szkielet zapewniał też większą sztywność konstrukcji.. Kolejną zaletą była możliwość wyjęcia całego bębna i założenia nowego, już załadowanego. Bęben cylindryczny z prostokątnymi wycięciami dla zatrzasku bębna. Lufa wkręcana w szkielet. Produkowany w latach 1863-1875, w dwóch kalibrach, .36 cal model Navy (dla marynarki) oraz .44 cal model Army (dla armii). Szacuje się, że fabrykę opuściło około 122 000 egzemplarzy tego modelu.

Budowa – stalowa rama, oksydowana na czarno. Moletowane okładki chwytu wykonane z drewna orzechowego. Oktagonalna lufa o długości 8″, skok gwintu 1-30″. Kabłąk spustowy (osłona) wykonany z mosiądzu. 

Spust – mechanizm naciągania języka spustowego umożliwia dwie pozycje: pół napiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału.

Pobojczyk – dźwigniowy (stempel), umieszczony zawiasowo pod lufą rewolweru, przeznaczony do dociskania kul ołowianych w komorach bębna.

Remington Model 1858 – ulubiony rewolwer Williama F. “Buffalo Billa” Cody’iego. Egzemplarz tej broni, należący do Willa, można zobaczyć w siedzibie Remington Arms Company wraz z odręcznie napisaną przez niego notką o treści: „Ten stary rewolwer Remingtona  nosiłem i używałem przez wiele lat, w wojnach z Indianami i do zabijania bizonów. I nigdy mnie nie zawiódł.„ Warto podkreślić, że Bufallo Bill był tak przywiązany do swojej broni, że używał jej nawet po pojawianiu się nowocześniejszych rewolwerów na nabój zespolony. Źródeł tego przywiązania można upatrywać w dużej celności i mocy obalającej tego rewolweru. Pociski wystrzelone z Remingtona 1858 były zdolne, w zależności od ilości i jakości użytego prochu, do osiągnięcia znacznych prędkości wylotowych, od 168 do 393 i więcej metrów na sekundę. Dla porównania prędkość początkowa pocisku wystrzelonego z pistoletu P-64, wynosi 305 metrów

Cena:2500 zł

BROŃ CZARNO-PROCHOWA BEZ ZEZWOLEŃ, DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Zamów

Aby zamówić ten produkt skontaktuj się z nami:

+48 792 104 024