Broń palna

Pistolet Glock 19X COYOTE Kal. 9mmP

zamówZamów

 

Glock 19X jest swoistą mieszanką G17 i G19: łączy pełnowymiarowy chwyt ze szkieletu pierwszego ze skróconym zamkiem drugiego. Pistolet zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach SHOT Show 2018, które odbędą się w Las Vegas pod koniec stycznia. Sugerowana cena Glocka 19X na rynku amerykańskim to 749 USD (2,6 tys. zł). Pistolety trafią do sklepów 22 stycznia – w pierwszy dzień SHOT Show.

 

Zamek G19X wykończony jest w technologii nPVD (Physical Vapour Deposition), czyli krystalizacji gazowej powłoki na powierzchniach w warunkach wysokiej próżni (HV). Zdaniem producenta zapewnia to odporność na ekstremalne warunki atmosferyczne i środowiskowe. Na zamku osadzono przyrządy mechaniczne z wkładkami trytowymi wspomagającymi celowanie w warunkach ograniczonego oświetlenia (można też kupić broń z przyrządami fluorescencyjnymi). Po prawej stronie szkieletu znajduje się druga dźwignia zwalniająca zatrzask zamka, podobnie jak w G19M (stworzonym dla Federalnego Biura Śledczego) i Glockach generacji 5. Przycisk zwolnienia magazynka o nieco zmienionym, zaokrąglonym kształcie, można przełożyć na stronę prawą, tak jak w pistoletach Gen 4 i 5.

Chwyt nowej broni odpowiadający długością G17 został pozbawiony wycięć na palce. Jego przednią część przedłużono po połowy stopki magazynka. Pistolet dostosowano do mocowania nakładek chwytu obecnych w Glockach Gen 4 i 5. G19X kompletowany jest z czterema nakładkami na grzbiet chwytu i trzema magazynkami: jednym 17-nabojowym i dwoma 19-nabojowymi z przedłużonymi stopkami. Ciekawym dodatkiem jest uchwyt do linki zabezpieczającej w dolnej części chwytu. Wkładka blokowana jest przy użyciu otworu, który we wcześniejszych modelach spełniał tą samą rolę.

Pistolety Glock 19X wyposażono w wprowadzone w modelach generacji 5 lufy Glock Marksman Barrel (GMB), pokryte powłoką nDLC (Diamond Like Coating). Mają poligonalny przewód, poprawioną koronę i według producenta charakteryzują się zwiększoną celnością. W trakcie prób przy użyciu broni na stałe zamocowanej osiągnięto grupy w granicach 76 mm na dystansie 50 m.

Glock ogłosił także wprowadzenie do oferty kieszonkowego G26 Gen 5 i kierowanego do sportowców G34 MOS (Modular Optic System) Gen 5. Ten ostatni ma przedłużony zamek, gotowy do zamocowania miniaturowego celownika kolimatorowego. Poza charakterystycznymi cechami tej generacji broni, G34 MOS ma powiększoną dźwignię zatrzasku zamka. Ze względu na wymiary nowy G26 nie ma profilowanego gniazda magazynka wprowadzonego Glockach Gen 5.

 

Stan Nowy
Pojemność magazynka 17/19
Długość lufy 102 mm
Kaliber 9×19 mm Para
Masa 704 g
Producent Glock
Długość całkowita 189 mm
Szerokość 33 mm
Wysokość 139 mm
Cena:3370,00 ZŁ

wymagana promesa

Zamów

Aby zamówić ten produkt skontaktuj się z nami:

+48 792 104 024